بایننس کوین


بایننس کوین (1)

بایننس کوین که توسط صرافی ارزهای دیجیتال بایننس ساخته شده است، ابتدا به عنوان یک توکن بر روی بلاک چین اتریوم منتشر شد ولی کمی پس از آن به بلاک چین اختصاصی بایننس، بایننس چین، انتقال داده شد.

بایننس چین با هدف هدایت یک دارایی بایننس همچنین دیجیتالی بومی به نام BNB که به منظور راهی جایگزین برای پرداخت کارمزد معاملات انجام شده توسط کاربران صرافی ایجاد شده بود، ساخته شد. بایننس همچنین یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) نیز در کنار بایننس چین توسعه داده است.

در حال حاضر می توان از BNB برای پرداخت ۰.۱ درصد کارمزد انجام معاملات در کنار کارمزد برداشت وجه یعنی هنگامی که کاربران وجوه خود را از صرافی به یک کیف پول شخصی انتقال می دهند، استفاده کرد. BNB را همچنین می توان در ازای ارزهای دیجیتال دیگر خرید و فروش کرد.

کاربران به شرط استفاده از BNB در هنگام معاملات، بر روی کارمزد هر معامله خود طبق برنامه ریز تخفیفاتی دریافت می کنند: برای سال اول ۵۰ درصد، سال دوم ۲۵ درصد، سال سوم ۱۲.۵ درصد، سال چهارم ۶.۷۵ درصد و برای سال های پنجم به بعد تخفیفی دریافت نخواهند کرد.

از آنجا که نرخ تخفیف هر ساله کاهش می یابد، ارزش BNB نیز انتظار می رود کاهش یابد. به منظور خنثی کردن این اثر، بایننس از فرآیندی به نام “سوزاندن” استفاده می کند. طبق برگه سفید این ارز، بایننس هر سه ماه بسته به حجم معاملاتی پلتفرم ارز به ارز خود توکن های BNB را از بین می برد، تا جایی که ۵۰ درصد از کل حجم BNB موجود یعنی ۱۰۰ میلیون توکن از بین برود. هدف نهایی سوزاندن، با ثبات کردن قیمت BNB در طول زمان است.

بایننس کوین چگونه کار می کند؟

چشم انداز

بایننس کوین(BNB) توکنی بر اساس اتریوم (ERC-20) است که می توان از آن برای معامله ارزهای دیجیتال و پرداخت کارمزد معاملات در صرافی بایننس استفاده کرد. از BNB با این انگیزه می توان برای پرداخت کارمزدها استفاده کرد که بایننس تا ۵ سال تخفیفاتی بر روی کارمزدها لحاظ خواهد کرد.

بایننس از این لحاظ با صرافی های دیگر تفاوت دارد که تنها قابلیت انجام معاملات با ارزهای دیجیتال را ارائه می کند (بر خلاف بسیاری صرافی های دیگر که معاملات با ارزهای پولی نیز دارند). هدف ژائو از بنیان گذاری بایننس، رقابت با صرافی های دیگر از طریق ارائه راه حل هایی برای مشکلات متعدد زیرساختهای معاملاتی ارزهای دیجیتال بود.

انتشار و عرضه

بایننس عرضه اولیه ۱۰۰ میلیون BNB را در ۲۱ ژولای ۲۰۱۷ به پایان رساند.

تمام توکن های BNB قبل از شروع عرضه اولیه ایجاد شده و با درآمدی ۱۵ میلیون دلاری طی ۲۰ روز فروخته شدند. از مبلغ فروش توکن ها به ۳ شکل استفاده شد: ۳۵ درصد از این مبلغ برای ساخت پلتفرم بایننس و ارتقای سیستم؛ ۵۰ درصد برای توسعه برند بایننس و بازاریابی؛ و ۱۵ درصد به عنوان مبلغ ذخیره اضطراری کنار گذاشته شد.

طراحی شبکه و مدل امنیت

BNB به عنوان توکنی بر اساس اتریوم شروع به فعالیت کرد و سپس به بلاک چین اختصاصی خود، بایننس چین، انتقال داده شد. برخلاف اتریوم، بایننس چین ار قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند.

بایننس چین از مکانیزم اجماع BFT استفاده می کند. ای نسیستم شامل چندین نوع نود می باشد: نودهای تاییدکننده که اعضای منتخبی از جامعه هستند که به اعتبار تراکنش ها رای می دهند، نودهای شاهد که شاهد فرآیند اجماع بوده و تراکنش ها را نودهای دیگر مخابره می کنند، و نودهای سرعت بخش که متعلق به سازمان ها بوده و فرآیند تایید تراکنش را سرعت می بخشند. به محض اینکه یک بلاک ساخته شود، کارمزدهای جمع آوری شده بین تمام تاییدکنندگان توزیع می شود.

سیاست پولی/ سیاست توکن ها

بایننس موجودی BNB را تا سقف ۲۰۰ میلیون توکن قرار داده است. ۱۰۰ میلیون توکن در طی عرضه اولیه کوین در دست عموم قرار گرفت، ۸۰ میلیون به تیم بنیان گذاری و ۲۰ میلیون نیز به سرمایه گذاران اختصاص یافت.

به منظور مقابله با کاهش ارزش BNB که با کاهش نرخ تخفیف سالیانه رخ خواهد داد، بایننس نیمی از موجودی (۱۰۰ میلیون توکن) را طی زمان خواهد سوزاند. هدف نهایی از این کار ایجاد ثبات قیمت برای BNB است.

پردازش تراکنش

نودهای تاییدکننده به منظور پردازش تراکنش ها و به عنوان بخشی از مکانیزم اجماع BFT بایننس چین، رای گیری انجام می دهند. کاربران می توانند برای سرعت بخشیدن به فرآیند پردازش تراکنش نود سرعت بخش را انتخاب کنند که هماهنگ با نودهای تایید کننده عمل کرده و توسط سازمان ها هدایت می شوند.

Check Also

بیتکوینsv

بیت کوین SV

، بیت کوین SV یکی از خروجی های ارز دیجیتال فورک سخت بیتکوین کش است، در واقع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *