سرمایه گذاری که ۱۷ دلار شیبا خریده بود اکنون ۵.۹ میلیون دلار ثروت دارد!

سرمایه گذاری که 17 دلار شیبا خریده بود اکنون 5.9 میلیون دلار ثروت دارد!

در حالی که روزهای پایانی هفته گذشته، پس از پخش برنامه Saturday Night Live ، قیمت دوج کوین کاهش یافت ، ارز رمزنگاری دیگری با مضمونی مشابه در این هفته غوغا به پا کرده است.

توکن شیبا (SHIB) درست مانند دوج کوین الهام گرفته از نژاد سگ shiba Inu است. در حال حاضر ارزش این توکن فقط کسری از یک سنت است.

از آغاز ماه می (اواسط اردیبهشت) تاکنون، ارزش توکن شیبا (SHIB) در حال افزایش بوده است. طبق اعلام CoinGecko، قیمت این توکن از ۰.۰۰۰۰۰۱۵ دلار به ارزش فعلی آن یعنی ۰.۰۰۰۰۳ دلار رسیده است و به این ترتیب ۱۹۰۰ درصد رشد را به ثبت رسانده است. لیست شدن این توکن در صرافی های رمزنگاری OKEx ، Huobi ، FTX و Poloniex و بایننس به این جریان کمک شایانی کرده است.

این رشد نجومی باعث شده است برخی از دارندگان این توکن به ثروت های باد آورده ای دست پیدا کنند. یک حساب کاربری، در اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۹۹) تعداد ۲۰۰ میلیارد واحد از این توکن را فقط با ۱۷ دلار خریداری کرده است. با ضرب این تعداد توکن در قیمت فعلی، ارزش آنها بالغ بر ۶.۵ میلیون دلار خواهد شد. با توجه به نقدینگی فعلی، این توکن ها در صرافی یونی سوآپ با مبلغ ۵.۹ میلیون دلار قابل نقد شدن هستند.

نمودار شیبا – سرمایه گذاری که ۱۷ دلار شیبا خریده بود اکنون ۵.۹ میلیون دلار ثروت دارد!

یکی دیگر از دارندگان بزرگ این توکن، بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین است. طبق اعلام وب سایت رسمی shiba inu ، درست ۵۰٪ از کل موجودی در گردش این توکن برای تأمین نقدینگی در یونی سوآپ بلوکه شده است. ۵۰ درصد دیگر هم به بوترین داده شد تا از گردش خارج شوند و فروخته نشوند.

اگرچه ظاهراً توکن های شیبا رفتاری دوستانه با اتریوم دارند ولی در واقع باعث ویرانی در بلاکچین اتریوم می شوند. طبق گفته ایگور ایگامبردیف (Igor Igamberdiev) از The Block Research ، تراکنش های مربوط به توکن های shiba inu اکنون از ۱۰٪ از گس موجود در شبکه استفاده می کنند، و این توکن برای پرداخت کارمزدهای شبکه اتریوم استفاده می شود. طبق اعلام Etherscan ، این اتفاق باعث شده است کارمزدهای یک تراکنش ساده تا ۲۰ دلار و برای یک سوآپ در یونی سوآپ تا ۱۸۰ دلار افزایش یابد.

طی هفته های اخیر میم کوین های دیگری نیز ظاهر شده اند. یکی از آنها Doge killer (LEASH) است که بخشی از اکوسیستم shiba inu token را تشکیل می دهد، در این ماه از ۶۰۰ دلار به ۸۴۰۰ دلار رسیده است. توکن دیگری موسوم به dogelon mars (ELON) که از استراتژی توزیع shiba inu پیروی می کند، در هفته گذشته ۶۴۰٪ افزایش یافته و به ارزش بازار ۶۳۴ میلیون دلار رسید.

شایان ذکر است که این نوع توکن ها بدون هیچ نمونه کاربرد مشخصی، از ریسک به شدت بالایی برخوردار هستند. و به همین خاطر ممکن است در دراز مدت موفق به حفظ موقعیت خود نباشند. همانطور که آخر هفته درباره دوج کوین دیدیم، هر توکنی که با سرعت تجومی رشد می کند ممکن است با همان سرعت سقوط کند.

Check Also

۵ دلیل عمده ی ریزش قیمت بیت کوین به ناحیه ۳۰ هزار دلار

تقویت شاخص دلار آمریکا و فروش بیت کوین ها توسط ماینر ها، یک جو نزولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *