دلایل تغییر آدرس کیف پول بیت کوین

جهت شناخت و درک کردن سیستم تغییر آدرس بیت کوین ، اول می بایست با مفهوم آدرس بیت کوین آشنایی پیدا کنید .

آدرس بیت کوین رشته ای از اعداد و حروف است که اغلب میان ۲۶ تا ۳۵  کاراکتر در این آدرس وجود دارد . همانند این رشته ی کاراکتری :

0a1c0b1ec0ac55a45b1555202daf2e08419648096f5bcc4267898d420dffef87

هر آدرس از دو کلید با اسم های کلید عمومی و کلید خصوصی تشکیل می گردد . کلید عمومی ، همانند شماره حساب بانکی می باشد .

جهت دریافت بیت کوین ، می بایست کلید عمومی خود را برای شخص مورد نظر بفرستید . این کلید عمومی همان آدرس کیف پول بیت کوین شما می باشد . کلید خصوصی همانند رمز کارت بانکی شما کار می کند ، پس هرگز نباید آن را در اختیار کسی قرار دهید .

با آدرس کیف پول بیت کوین ، که منظور همان کلید عمومی می باشد ، شما می توانید از هر شخصی بیت کوین دریافت نمایید . باید بیان کرد که هر آدرس ، خاص هر شخص است . حال سوال اینجاست که به چه صورت می توانیم یک آدرس بیت کوین داشته باشیم ؟

شما می توانید یک کیف پول بیت کوین دانلود کنید و یا اقدام به باز کردن حساب در یک صرافی ارزهای دیجیتال معتبر نمایید . هنگامی که آدرس بیت کوین را داشته باشید ، قادرید بیت کوین ارسال و دریافت نمایید .

سیستم تغییر آدرس بیت کوین به چه صورت است ؟

برای انتقال بیت کوین دو روش وجود دارد : یکی انتقال کامل دارایی ها و دیگری انتقال بخشی از آن .

قبل از توضیح این دو روش باید مقدمه ای بیان گردد . در شبکه ی بیت کوین ، هر گاه که بیت کوینی برای شما ارسال می شود ، کیف پول شما به طور خودکار آدرسی جدید برای آن مبلغ بیت کوین به وجود می آورد .

روش اول

برای درک بهتر این روش ، یعنی انتقال کامل دارایی ها ، مثالی می آوریم . افراد A و B و C برای شما به ترتیب ۱ بیت کوین ، ۲ بیت کوین و ۳ بیت کوین می فرستند .

شما در مجموع مالک ۶ بیت کوین می باشید اما در سه آدرس کیف پول جداگانه ، که از طریق کلید خصوصی خود قادرید به آنها دسترسی داشته باشید . حال اگر تصمیم داشته باشید همه ی ۶ بیت کوین خود را برای فرد D ارسال نمایید. ، از هر سه آدرس کیف پول خود ، بیت کوین ها منتقل می شوند که جمعا برابر است با ۶ بیت کوین .

روش دوم

سیستم تغییر آدرس در روش دوم یعنی سناریوی انتقال بخشی از دارایی ها ، رخ می دهد .

تصور کنید فرد A برای شما ۵ بیت کوین می فرستد . این ۵ بیت کوین در آدرس کیف پول شما ذخیره می شوند . حال می خواهید ۴ بیت کوین برای فرد B ارسال کنید . سیستم شبکه بیت کوین ، همه ی ۵ بیت کوین را  برای B ارسال می کند و ۱ بیت کوین اضافه را مجددا از کیف پول B برای شما می فرستد . مانند این است که فرد B پول شما رو خورد کرده و باقیمانده را پس می دهد . اینجاست که تغییر آدرس اتفاق می افتد . بدان معنا که ۱ بیت کوین باقیمانده به جای آنکه به آدرس قبلی شما فرستاده شود ، در آدرس جدید قرار می گیرد .

سوالی که مطرح می گردد این است که چرا آن ۱ بیت کوین باقیمانده به آدرس های قبلی فرستاده نمی شوند ؟

پاسخ این است که در شبکه بلاک چین بیت کوین ، همه ی نقل وانتقالات قابل مشاهده است . به همین خاطر برای بالا بردن امنیت شبکه ، آدرس جدید ایجاد می گردد .

چرا همه ی بیت کوین ها ارسال می شوند و بعد باقی مانده برگردانده می شود ؟

به سه دلیل این اتفاق رخ می دهد :

  • اول : جلوگیری از ارسال مجدد بیت کوین . تصور کنید شبکه مشکل پیدا کرده و درخواست ارسال بیت کوین شما را مجددا اجرا نماید . به این دلیل که در تراکنش اول ، همه ی بیت کوین های شما خارج شده اند ، دیگر امکان انتقال مجدد بیت کوین وجود ندارد .
  • دوم : جلوگیری از جعل تراکنش . خوب است بدانید ۱ بیت کوین باقیمانده ، درون شبکه سیستم از میان رفته و به همان اندازه ، بیت کوین جدید به وجود می آید . بدین ترتیب امکان جعل بیت کوین های دیگر وجود ندارد
  • سوم : اطمینان از اینکه به همان اندازه بیت کوین از میان رفته ، بیت کوین جدید ایجاد می گردد .

Check Also

درک میانگین متحرک نمایی (EMA) در مقابل میانگین متحرک ساده (SMA)

درک میانگین متحرک نمایی (EMA) در مقابل میانگین متحرک ساده (SMA)

میانگین متحرک نمایی (EMA) و میانگین متحرک ساده (SMA) از این لحاظ که هرکدام روندها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *