توصیفات بزرگان از بازار ارزهای دیجیتال

بیل گیتس – بنیانگذار مایکروسافت

من فکر می کنم این یک سفرهیجان انگیز اجباری است اما دولت ها می خواهند که بر حریم آن تسلط داشته باشند. بیت کوین هیجان انگیز است، زیرا نشان می دهد چقدر ساده و راحت است. بیت کوین بهتر از ارز های سنتی است، زیرا شما مجبور نیستید که به صورت فیزیکی آن را حمل کنید و البته، برای معاملات بزرگ، پول فیزیکی بسیار آزاردهنده خواهد بود.

اریک اشمیت – مدیر عامل سابق گوگل

پاسخ فنی درباره بیت کوین این است که بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده موفق است. «بیت کوین» دستاوردی بزرگ در دنیای دیجیتال است که تاکنون اتفاق نیافتاده است

اکی ماتسوموتو – مدیر عامل بروکر ژاپنی مانکس گروپ

او معتقد است که بازار ارزهای دیجیتال شبیه بازار مشتقات خواهد شد. اگر پیش بینی او درست باشد، بازارهای ارز دیجیتال می توانند بخش قابل توجهی از کل حجم معاملات جهانی را شامل شوند. این امر نشان‌ دهنده این است که برای معمامله گران و سرمایه گذارانی که در اوایل این بازی قرار دارند، یک فرصت بزرگ وجود دارد. با این حال، تنظیم کنندگان در مورد نحوه طبقه بندی ارزهای دیجیتال سردرگم هستند. کمیسیون معاملات کالای آتی ایالات متحده معتقد است که ارزهای دیجیتال باید در طبقه کالا‌ها قرار بگیرند. این در حالی است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، آن‌ها را اوراق بهادار می‌داند. هر چه شود، با یک جرقه کوچک، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل پتانسیل فوق‌العاده اش به رشد خود ادامه خواهد داد. حتی بانک مرکزی کره جنوبی هم بر توانایی ارزهای دیجیتال و بلاک چین برای تحقق رویای جامعه بدون نقدینگی ( cashless society) تاکید دارد.

دیمیتری مدودف – نخست وزیر روسیه

حوزه ای در فضای سایبری وجود دارد که بازرسان قانونی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند منظور من کسب و کار و تجارت های آنلاین است. این فعالیت های آنلاین به شدت در حال توسعه و گسترش است و قانون باید نقش خود را ایفا کند. نمونه های بسیاری از این ها وجود دارد، از این موارد می توان به فناوری های فعال بلاک چینی اشاره کرد این فناوری ها که قرارداد های هوشمند نامیده می شوند امکان ایجاد سازمان های مستقل و جدا از دولت را فراهم می کنند چنین سیستم هایی حیات خودشان را خودشان تامین می کنند که ورای قوانین نوشته شده امروزی است این پدیده چالش جالبی را برای وکلای قانونی به وجود آورده است

میلتون فریدمن – برنده جایزه نوبل

معتقدم که اینترنت یکی از نیروهای اصلی در کاهش نقش دولت است. یکی از چیزهایی که در نظر گرفته نمی‌شود اما به زودی توسعه خواهد یافت، پول الکترونیکی قابل اعتماد است.

وارن بافت – سرمایه گذار مطرح

از آن دور بمانید. این یک سراب است. آنچه که قطعا به وقوع می‌پیوندد، یک پایان بد خواهد بود.

دن مورهد – مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پَنترا کپیتال

ارزش این بازار حداقل ۴ تریلیون دلار خواهد بود و احتمال دارد تا ۴۰ تریلیون دلار نیز افزایش یابد ، بازاری که ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشد به دست فراموشی سپرده نخواهد شد و این اعداد کاملاً قابل دسترسی است ولی نه در مدت زمان کوتاه و باید به این بازار فرصت داد

سردار کمال هادیان‌فر – رئیس پلیس فتای کشور

بیت‌کوین و سایر پول‌های مجازی هیچ عقبه‌ای ندارند و عمدتاً محصول سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بوده که به‌دنبال بالا بردن تراز مالی خودشان هستند.

راجر ور – کارآفرین و سرمایه گذار

اگر به طور کلی به آزادی، اصل عدم تجاوز و یا آزادی اقتصادی توجه دارید، باید هرکاری برای اینکه از بیت کوین در زندگی روزمره خود بهره ببرید، انجام دهید.

محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

بیت کوین ( ارزهای دیجیتال ) آینده پرداخت کشور را متحول میکند و این موضوع در کشور تنها در مرحله مطالعات اولیه است.

پل کروگمن – برنده جایزه نوبل

بیت کوین شیطانی است.

کیم داتکام – کارآفرین

بیت کوین یک پیشرفت بسیار هیجان انگیز است و ممکن است به یک ارز جهانی ختم شود. من معتقدم در دهه آینده بیت کوین به حدی رشد می‌کند که به یکی از مهمترین راه های پرداخت و انتقال دارایی ها بدل شود.

ملانی سوآن – نویسنده

بیت کوین فقط نمونه‌ای از کاربردهای بلاک چین است. ارزهای دیجیتال تنها نمونه‌ای از فناوری های غیرمتمرکز است. و اکنون که اینترنت به حد کافی بزرگ و متنوع است، من معتقدم که ما لذت‌های بیشتری از فناوری های غیرمتمرکز و بلاک چین‌ها خواهیم چشید. به عقیده من شبکه های غیر متمرکز موج بعدی فناوری خواهند بود. بلاک چین این امکان را فراهم می‌کند تادستگاه های هوشمند ما، بهتر و سریعتر با یکدیگر صحبت کنند.

ناتالیا کسپرسکی – از بنیانگذاران لابراتوار کسپرسکی

بیت کوین پروژه‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی در آمریکا است و با هدف تأمین سریع بودجه برای آمریکا، و همچنین فعالیت‌های اطلاعاتی کانادا و انگلیس در کشورهای مختلف طراحی شده است. این فناوری درست مثل اینترنت، جی.پی.اس GPS و سامانه نرم افزاری تور TOR «خصوصی سازی شده است». در واقع، بیت کوین دلار دوم است. قیمت آن توسط صاحبان صرافی ها کنترل می‌شود.

کای ونشنگ – سرمایه گذار مطرح

من تا ماه ژانویه امسال، فقط یک بیت کوین داشتم که آن را هم برای فان خریده بودم. اما وقتی آینده بیت کوین و بلاک چین به من ثابت شد، برای خرید و نگهداری ۱۰,۰۰۰ بیت کوین هدف گذاری کردم. بنابراین از اواخر ژانویه برنامه‌ام را شروع کردم و با کاهش قیمت بیت کوین، خرید می‌کردم. هر چقدر قیمت پایین‌تر می‌آمد، بیشتر می‌خریدم و حالا مأموریت انجام شده است.

رابرت شیلر – برنده نوبل اقتصاد

«حباب بیت کوین به معنای فرارسیدن زمان ترکیدن و از بین رفتن این ارز دیجیتالی نیست.» «بیت کوین نمونه دیگری از رفتار مدگرایانه‌ انسان است؛ چراکه در حال حاضر خرید آن هزینه زیادی می‌طلبد.» «فراتر از شایستگی ایده‌ اولیه آنها پیشروی کرده است که نشانگر وجود ردپاهایی جز جامعه دانشمندان علوم کامپیوتر در این بازار است.»

برایان کلی – تحلیلگر

«این بازار بسیار جدی است؛ وقتی می خواهید از رویدادهای سالهای اخیر بگویید بدون شک نمی توانید از تحولات بیت کوین چشم پوشی کنید. این بازار با توجه به حجم کل بالایی که دارد بارها در سخنرانی ها مورد توجه قرار گرفته است، هر چند که اخیرا با یک کاهش رشد مواجه بود. فعالان بازار نیمی از یک تریلیون دلار در اختیار دارند.» « یک نکته درباره بیت کوین جالب است: این ارز به وضوح پذیرفته شده و بیشتر افراد دیگر درباره موجودیت آن به عنوان پول صحبت می کنند و نه سهام.»

دنیل جفریز – نویسنده و آینده پژوه

غیرمتمرکز بودن تمام روندها را تغییر می‌دهد، از مدیریت زنجیره‌ی تامین گرفته تا دولت‌ها. اگر باهوش باشیم و در عین حال شانس هم داشته باشیم می‌توانیم تکنولوژی نظارتی گذشته و کنترل متمرکز را به تکامل برسانیم و مرگ فضای شخصی به چیزی متعادل‌تر و زیباتر تبدیل می‌شود، چیزی که به درد همه می‌خورد و بدترین تمایلات ما به پایان خودش خواهد رساند. بعضی قدرت‌ها ممکن است راهی پیدا کنند برای فلج کردن و فاسد کردن مراحل اولیه‌ای پیشرفت آن، اما با گذشت زمان هیچ قدرت مرکز‌ی‌ای نمی‌تواند حتی به ایستادن در مقابل طوفان یک تریلیون حشره فکر کند.

جیمی دیمون (Jamie Dimon) – مدیر عامل جی پی مورگان (JPMorgan)

ابتدای ۲۰۱۷ شما نمی توانید کسب و کاری داشته باشید که افراد از طریق آن به یکباره به سود دست یابند و فکر کنید که آنهایی که اقدام به خرید نموده اند چه افراد هوشمندی هستند. این شعبده بازی نیست و سرانجام خوبی نیز نخواهد داشت. در نهایت از هم می پاشد و می توان گفت این نوعی کلاهبرداری است. او در اواخر ۲۰۱۷ حرف های خود را پس گرفت و همه چیز را به زمان سپرد.

جک دورسی – مدیرعامل توییتر

دنیا سرانجام به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز یک ارز را به رسمیت خواهد شناخت. به شخصه عقیده دارم که چنین ارزی بیت کوین خواهد بود.

ولادیمیر پوتین – رئیس جمهور روسیه

سیاستمداران و شهروندان ممکن است این سؤال در ذهنشان نقش بسته باشد که: چرا ما به همه این‌ها نیاز داریم؟ ما نفت، گاز، زغال سنگ و فلزات مختلف داریم … همه چیز! اما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم. این چیزی است که نیاز داریم. عصر سنگ به دلیل کبود سنگ به پایان نرسید; بلکه آن دوران فقط به دلیل ظهور فناوری‌های جدید تمام شد. و اکنون فناوری‌های جدیدتری در جهان ظاهر می‌شوند. ما نباید از رقابت در این حوزه (بلاک چین) جا بمانیم.

تیم دراپر – کارآفرین و سرمایه گذار بزرگ

در پنج سال آینده، اگر به یک استارباکس یا مک دونالد بروید و قصد خرید یک برگر یا قهوه را با پول‌های سنتی داشته باشید، صندوقدار به شما خواهد خندید. نیاز به یک ارز جهانی واقعاً احساس می‌شود.

کریستین لاگارد – رئیس صندوق بین‌المللی پول

بیت کوین فقط هدر رفت انرژی است. در صورتی‌ که تولید بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگار با این روند پیش رود، مقدار انرژی برای تولید آنها معادل انرژی مورد نیاز یک کشور بزرگ مانند آرژانتین در سال خواهد بود.

تام لی – تحلیلگر مطرح

« به نظر من منتقدان باید از این مساله تقدیر کنند، این داستان نسل هزاره است.
در حال حاضر ۲۵ درصد از بازار متعلق به این نسل است، در سال ۱۹۸۲ بومرها وضعیت یکسانی داشتند.
سوال اینجاست که از سال ۱۹۸۲ به بعد چه مساله ای باعث شد جمعیت آنها به حداکثر خود یعنی ۹۹ درصد برسد؟
شاخص اس اند پی ۵۰۰… علاقه شدیدی نسبت به کسب و کار دیجیتالی، رسانه های اجتماعی و بیت کوین در نسل هزاره احساس میشود. و دیگر آنکه، پیش بینی میشود جمعیت این گروه در سال ۲۰۴۰ به اوج خود برسد.»

دوقلوهای وینکلواس – ثروتمندان بیت کوین

ما معتقدیم که بیت کوین یکی از چیزهایی است که طلا را از گردش خارج خواهد کرد. بیت کوین‌هایتان را نگهدارید !

جان مکافی – برنامه نویس بزرگ

تا چند سال دیگر اثری از ارزهای سنتی نخواهد بود. قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیون دلار خواهد رسید. من روی این موضوع شرط می‌بندم.

چارلی مانگر – معاون ارشد وارن بافت

یک عده روی چیزی به بی ارزشی سرمایه گذاری می کنند و عده ای دیگر دوست ندارند از قافله جا بمانند و جا پای آن ها می گذارند!

مارک زاکربرگ – مالک فیس‌بوک

ارزهای دیجیتال و بلاک چین می‌توانند قدرت را از سیستم‌های متمرکز گرفته و آنها را به نزد مردم بازگردانند. من علاقه بسیاری به تحقیقات گسترده‌تر و نگاهی عمیق‌تر به آنها و مطالعه نقاط ضعف و قوت و درنتیجه استفاده حداکثری از آنها دارم.

پیتر تیل – از بنیانگذاران پی‌پل

بیت کوین آغاز یک چیز فوق العاده است. یک ارز بدون نیاز به دولت، چیزی ضروری و اجتناب ناپذیر است. ما برای ایجاد اعتماد به نفس به زمان زیادی نیاز داریم.

ال گور – معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا

به عقیده من این واقعیت که بیت کوین می‌تواند یک الگوریتم جایگزین برای اختیارات [دولت] باشد، بسیار عالی است. من از طرفداران بزرگ بیت کوین هستم.

جولین آسانژ – بنیانگذار ویکی لیکس

بیت کوین در واقع تعادل و هدف درستی دارد و به همین دلیل شروع به اوج گیری کرده است.

امیر تاکی – بازیساز و کارآفرین ایرانی – بریتانیایی

بیت کوین برای رسیدن به یک هدف بسیار مهم سیاسی و یک شبکه رایگان و بدون سانسور ایجاد شد که همه می توانند با دسترسی برابر در آن شریک باشند.

ریک فالکوینگ – ثروتمند سوئدی

بیت کوین همان کاری را با بانک‌ها خواهد کرد که ایمیل با صنعت پست انجام داد.

جیمز ریکاردس – اقتصاددان

طلا یک راه عالی برای حفظ ثروت است، اما جابه جایی آن سخت است. نیاز به یک جایگزین است و بیت کوین می‌تواند آن جایگزین باشد. تعجبی نخواهم کرد اگر این اتفاق رخ دهد.

Check Also

بیت کوین در سال ۲۱۰۰ چگونه خواهد بود؟ گوین اندرسن نظر می دهد

آقای اندرسن (Gavin Andresen)، از پیروان و خوانندگان خود خواست متن او را در مورد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *