یک کیف پول بیت کوین به مبلغ ۷۱۵ میلیون دلار توقیف شد

گزارش ها حاکی از گردش غیرقانونی یک کیف پول بیت کوین به مبلغ ۷۱۵ میلیون دلار در میان گروهی از هکرها می باشد. Alon Gal افسر پلیس فناوری در شبکه کمپانی امنیتی Hudson Rock می گوید که این کیف پول شامل ۶۹.۰۰۰ بیت کوین می باشد. کارشناسان کد گذاری در صدد یافتن پسوردی هستند که بتوانند به کمک آن قفل مرکزی کیف پول بیت کوین را باز کنند. Gal در این خصوص به مزاح می گوید که گوگل باید محاسبه کوانتومی خود را برای مدتی به او قرض بدهد.

این که در دنیای واقعی و به دور از مزاح، با چه سرعتی نرم افزارهای محاسبه کوانتومی قادر باشند بر دنیای صنعت یا سیستم های رمزگشایی تاثیرگذار باشند موضوعی مهم و قابل بحث و بررسی می باشد. امروزه سیستم های رایانش کوانتومی به اندازه کافی قوی نیستند که بتوانند سیستم های رمزگذاری شده را باز نمایند. به همین دلیل بسیاریی اط شرکت های مختلف در تلاش برای ساختن مدل های قوی تر می باشند.

برای مثال شرکت صنعتی Honeywell در ماه ژوئن (تیر ماه) اعلام کرد که تیم محققان، مهندسان و تکنسین های این شرکت موفق به ساخت کامپیوتری شده اند که حجم کوانتومی آن برابر با ۶۴ می باشد که بسیار نسبت به سیستم قبلی پیشرفت داشته است. با حجم کوانتومی می توان واحدهای مختلفی را مانند قابلیت انجام کار و قدرت ارتباطات داخلی بین کیوبیت های سیستم را اندازه گیری نمود.

Dragos IIie یک محقق در زمینه رایانش کوانتومی و رمزگشایی معتقد است افزودن کیوبیت های بیشتر به یک سیستم اشتباهی بیش نبوده و در نهایت ممکن است منجر به بی ثبات شدن سیستم شود. او اظهار داشت:

این در حالی است که ابر کامپیوتر گوگل اخیرا دارای ۵۳ کیو بایت است. به منظور تاثیر گذاری روی بیت کوین و دیگر سیستم های مالی حداقل نیاز به ۱۵۰۰ کیوبایت بوده و سیستم باید ایجاد این شرایط آمادگی لازم را داشته باشد.”

قابل ذکر است این امکان وجود دارد که این کیف پول مذکور حاوی بیت کوین کمتری نسبت آن چه گزارش شده است باشد. Gal در این رابطه توضیح داد:

به تازگی شنیده ام امکان جعل کردن کیف های پول وجود دارد. البته به صحت این خبر مطمئن نیستم. اما می دانم برای فروش کیف پول های رمزگشایی شده بازار پر رونقی حاکم است جایی که گروهی از هکرها به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.”

به نظر می رسد او متقاعد شده که مشکل این کیف پول هک شده به این زودی برطرف نخواهد شد.

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *