هشدار صرافی Kraken: نزول شدید قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر

به پیش بینی صرافی Kraken، در ماه سپتامبر (شهریور ماه) بیت کوین در مسیر نزولی شدیدی قرار خواهد گرفت. طبق گزارشات حاصل از نوسانات قیمت در ماه آگوست (مرداد ماه) صرافی آمریکایی الاصل تبادلات ارزهای دیجیتال، Kraken، پیش بینی کرد که در ماه سپتامبر (شهریورماه) بیت کوین کاهش قیمت شدیدی را تجربه خواهد کرد. او ادامه داد در ماه سپتامبر بیت کوین بدترین عملکرد خود را در بازار خواهد داشت و در قیمتی زیر میانگین تخمینی خود معامله می شود.

علیرغم دیدگاه منفی به سمت بیت کوین در کوتاه مدت، رگه هایی از امید را نیز می توان در گزارش مذکور مشاهده نمود. در این گزارش اعلام شده که بخشی از ذخیره بیت کوین در مدت بیش از ۱۲ ماه هیچ تغییری نکرده است که به لحاظ پیشینه تاریخی این ارز دیجیتال، این روند نشانه شروع یک بازار گاوی (بازار مثبت) جدید است.

تا کنون ۱۲ مرتبه در گذشته نوسانات بازار بیت کوین بین ۱۵% تا ۳۰% پیش از شروع یک روند صعودی، ریزش داشته است. به صورت میانگین می توان گفت طی ۹۶ روز، ۱۴۰% نزول و سپس ۱۹۶% روند صعودی داشته است. بنابراین با مشاهده پیشینه بیت کوین متوجه می شویم که شرایط برای نوسانات بازار این  ارز دیجیتال وجود دارد. Kraken همچنین اظهار داشت که بهرحال در ماه سپتامبر بیت کوین ضعیف ترین نوسانات بازار خود را خواهد گذراند و تا اواخر سال جاری شاهد نوسانات شدید نخواهد بود.

اما بهرحال باید اذعان داشت که لزوما نمی توان تنها با تکیه بر پیش بینی های این صرافی معتبر به یک نتیجه قاطع رسید زیرا اخیرا این صرافی اعلام کرده که شاید یک رالی بزرگ برای بیت کوین با افزایش قیمت میانگین ۵۰% تا ۲۰۰% در ماه آگوست در راه باشد چنانچه قبلا در همین شرایط با قیمت ۱۱.۵۰۰ تا ۱۲.۰۰۰ دلار معامله شده است. در ادامه این گزارش نیز اعلام کرد که آگوست همچنین شاهد افزایش قیمت همزمان طلا و بیت کوین بوده است.

قابل ذکر است که بیت کوین با شاخص S&P500 نیز هم مسیر بوده است که طی آن پس از یک افزایش روند، ناگهان تا -۰.۰۲ کاهش پیدا کرده است.

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *