یک آمریکایی به جرم کلاهبرداری بیت کوینی به ۲۰ سال حبس محکوم شد

بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمریکا، آستین ندود Austin Nedved در دادگاه فدرال ورسستر در ماساچوست اذعان کرده که صاحب کسب و کاری بوده که در آن خرید وفروش بیت کوین در ازای پول نقد انجام می داده است. او خدمات خود را بر روی وب سایت LocalBitcoins.com و Paxful تبلیغ می کرد. این فرد که ساکن Northborough می باشد از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ فعالیت داشته و به کلاهبرداران قرعه کشی و ازدواج برای فریب قربانیان کمک می کرد.

در یک پرونده ی خاص، یک کلاهبردار به نام جاناتان جی. یک قربانی ۷۸ ساله را فریب داده و خود را یک تاجر اهل ماساچوست معرفی کرده است. او قربانی را به این باور رسانده است که قصد ازدواج با او را دارد. بعد از چند ماه قرار عاشقانه ی آنلاین، جاناتان به دروغ گفته است که کمپانی نفت او دچار حادثه شده و او برای بازسازی به پول نیاز دارد. قربانی به سمت ند ود هدایت شده و او مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ دلار بیت کوین به قربانی فروخته و بعدا قربانی آن را به حساب جاناتان فرستاده است. وزارت دادگستری اعلام کرد: ” وقتی که ندود ۱۰۰.۰۰۰ دلار را از قربانی گرفت می دانست که این زن یک قربانی فریب عاشقانه است یا کاملا عامدانه خود را بی اطلاع از این موضوع جلوه داده است.”

کلاهبرداران با وعده های برنده شده در قرعه کشی یا کمک های مالی دولتی، قربانیان خود را فریب می دهند. قربانیان برای برنده شدن در این قرعه کشی ها باید هزینه های اداری را به کلاهبرداران بپردازند. در مجموع، ندود و همکارانش بالغ بر ۶۳۰.۰۰۰ دلار پول نقد از تبدیل بیت کوین به دست آورده اند و آنها این وجوه را از افرادی گرفته اند که می دانستند قربانی قرعه کشی یا کلاهبرداری ازدواج و سایر اعمال غیر قانونی هستند. ندود به دلیل کمک به کلاهبرداری و تقلب محکوم به گذراندن ۲۰ سال زندان، سه سال آزدای مشروط و تحت نظارت و پرداخت جریمه ی ۵۰۰.۰۰۰ دلاری شده است.

منبع:coinnounce

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *