کلاهبرداری اینترنتی تنها یک روز پس از انتشار توکن UNI

تنها یک روز پس از اینکه Uniswap توکن بومی خود UNI را به بازار عرضه کرد، برنامه های کلاهبرداری اینترنتی برای فریب سرمایه گذاران به راه افتاد. این برنامه های کلاهبرداری رمزارزها، هر از چندی در شبکه های اجتماعی محبوب مثل یوتیوب به راه می افتند. در کمال تعجب، هر بار چندین نفر قربانی این برنامه های کلاهبردای قدیمی می شوند. کلاهبرداران اینترنتی با جعل نام و هویت شخصیت های معروف و مهم از جمله Hayden Adams خالق Uniswapدر حال حاضر در حال پاداش دادن توکن های تقلبی UNI هستند.

 Uniswap توکن بومی خود را پس از مدتها انتظار، روز سه شنبه ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) وارد بازار کرد . همراه با لانچ UNI، ایردراپ ۱۵ درصد از کل موجودی این توکن به کاربران انجام شد. با این وجود، این ایردراپ محدود به کاربرانی شد که قبل از ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور ۹۹) از UniSwap استفاده کرده بودند. کلاهبرداران با استفاده از این اخبار سعی کردند افراد مشتاق برای دریافت توکن های مجانی را فریب دهند.

تنها یک روز پس از لانچ توکن UNI، افراد سودجو اقدام به راه اندازی یک کانال جعلی به نام UniSwap کرده اند که ظاهرا ۴۰۰ هزار دنبال کننده دارد. در این کانال، یک ویدیوی زنده قرار داده شد که همه ی ۴۰۰ هزار دنبال کننده ی کانال را به همراه خالق UniSwap نشان می داد که در حال تبلیغ یک برنامه ی هدیه ی UniSwap  بود. در این کلاهبرداری کلاسیک، از کاربران خواسته می شود که با ارسال مقادیر مشخصی از UNI به یک آدرس کیف پول خاص، دو برابر توکن UNI دریافت کنند. در این کلاهبرداری ادعا شده است در صورتی که ۱۰۰ توکن UNI را به آدرس مشخص شده ارسال کنند، ۲۰۰ توکن پاداش می گیرند. در این کانال تنها دو ویدیو وجود داشت که در هر ویدیو، پخش زنده ی تقلبی نشان داده می شد. هر دو ویدیو توسط یوتیوب حذف شده اند، اما کانال جعلی همچنان فعال است.

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *