کاهش کاربران بیت کوین در صرافی های متمرکز

به نظر می رسد توجه سرمایه گذاران بیت کوین در بحبوحه ی هیاهو و رونق بازار دیفای به سمت صرافی های غیرمتمرکز DEX معطوف شده است. در نتیجه، صرافی های رمزنگاری متمرکز CEX شاهد کاهش چشمگیر سرمایه گذاران فعال بیت کوین هستند. با این حال، تعداد کاربران فعال اتریوم در صرافی ها رو به افزایش است.

صرافی های متمرکز کاهش کاربران بیت کوین را ثبت کرده اند

اخیرا تعداد سرمایه گذاران فعال بیت کوین که به صرافی های متمرکز رمزنگاری، بیت کوین واریز می کنند به پایین ترین مقدار در سه سال گذشته رسیده است. این موضوع را CryptoQuant که یک پلتفرم تحلیلی درون زنجیره ایست به اشتراک گذاشته است. این مقیاس برای کلیه ی صرافی های متمرکز از جمله BitMEX, Huobi, Bithumb, Bitfinex, Gemini, Bittrex, OKEx, Kraken,Binance صدق می کند که بیشترین ترافیک را در میان صرافی های متمرکز دارند.

به راحتی می توان این کاهش را در مقایسه با روند پر بازده ی دیفای پیش بینی کرد. کاربران به جای اینکه بیت کوین خود را در صرافی های متمرکز نگه دارند، ترجیح می دهند آنها را در پروتکل های دیفای قفل کنند تا سود بهتری دریافت کنند، این را می توان از افزایش شبه بیت کوین ها یعنی بیت کوین های توکنیزه شده در بستر اتریوم برای استفاده در دیفای متوجه شد.

تاثیر دیفای بر روی صرافی های متمرکز

در حالی که تعداد کاربران فعال بیت کوین در صرافی های متمرکز به صورت هفتگی در حال کاهش است، اتر در زمان مشابه، عکس این موضوع را شاهد است. صرافی های رمزنگاری به صورت هفتگی شاهد واریز کوین های بیشتر اتریوم از سوی کاربران هستند. این موضوع نشان از رشد فضای اتریوم در سیستم مالی غیرمتمرکز DeFi دارد.

Ki-Young Ju مدیرعامل CryptoQuant می گوید: “تعداد کاربران فعال اتریوم به صورت هفتگی روبه افزایش است و من فکر می کنم اگر بتوانیم تعداد کرابران صرافی های DEX را بالا ببریم، این رقم نیز افزایش می یابد. فضای اتریوم با دیفای در حال بزرگ شدن است.”

نکته ی قابل توجه این است که بر اساس داده های  Glassnode تعداد اتریوم های قفل شده در پروتکل دیفای از صرافی های رمزنگاری بیشتر است. بیشتر صرافی های DEX حتی شاهد افزایش تریدها نسبت به صرافی های CEX هستند. همانطور که Messari نیز اخیرا اعلام کرد: صرافی های غیرمتمرکز نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار حجم معاملات  ماه گذشته را به خود اختصاص داده اند.

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *