همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 به بالاترین رقم ثبت شده نزدیک شد

بر اساس داده های Coin Metrics ، همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 در اوایل این هفته تقریبا به بالاترین سطح خود رسید. روز دوشنبه همبستگی ۱۸۰ روزه ی پیرسون (Pearson 180-day Correlation) قبل از افت شدید ۰.۳۶ روز سه شنبه، به ۰.۴۹۰۵ رسید.

همبستگی که یک عدد بین -۱ و +۱ می باشد بیانگر نوع رابطه ی بین دارایی هاست. عدد مثبت به حرکت همزمان یک دارایی با دارایی دیگر اشاره دارد، در حالی که عدد منفی نشان دهنده ی حرکت معکوس دو دارایی است. اعداد نزدیک به صفر نشان دهنده ی ارتباط کم یا عدم ارتباط بین دو دارایی می باشد.

سرمایه گذاران معمولا به دنبال همبستگی کم بین دارایی ها هستند تا بتوانند نوسان را به حداقل برسانند. همبستگی ۰.۴۹ یک همبستگی متعادل قلمداد می شود. سطح همبستگی روز دوشنبه (۱۷ شهریور) به نزدیک بالاترین میزان همبستگی ثبت شده در  ۱۴ مارس (۲۴ اسفند ۹۸) یعنی ۰.۴۹۹۹ رسید.

سطح همبستگی ماه مارس با اولین هفته ی سقوط بازار به خاطر پاندمی کرونا مصادف شد که فروش گسترده این همبستگی را رقم زد. در آن زمان، همبستگی دارایی های Wall Street به شدت افزایش یافت. پیش از افت اخیر همبستگی S&P، این رقم در ماه می (اردیبهشت) به صفر رسید و در فصل تابستان رشد تصاعدی داشته است.

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *