نشانه های صعود قیمت بیت کوین

Illustration of open currency source money Bitcoin

حرکت ممتد صعود قیمت بیت کوین پس از ریزش ۱۲ مارس در کنار نظرات مثبت سرمایه گذاران و تریدرهای مشهور همچون رابرت کیوساکی و پائول تودور جونز موجب بالا رفتن  توجه به این ارز دیجیتال شده است . همراه بودن این مسائل با یکی از بزرگترین و مهمترین رویداد های دنیای ارز دیجیتال یعنی هاوینگ و افزایش قیمت این ارز بعد از هاوینگ که بر خلاف پیش بینی تعداد زیادی از کارشناسان بود ، موجبات باور به این ارز به عنوان محلی امن جهت سرمایه گذاری را فراهم کرده است . بنابراین امروز تصمیم داریم دلایل تحلیلگران در خصوص قیمت بیت کوین را با شما مطرح نماییم . با ما همراه باشید .

ارتباط افزایش قیمت بیت کوین با طلا

برای چند دهه ، طلا خود را به عنوان دارایی قابل اعتماد برای سرمایه گذاری اثبات نموده است . در هر وقتی که اقتصاد جهانی دچار بحران می گردد ، تعداد زیادی از سرمایه گذاران برای محافظت از سرمایه ی خود و حتی به دست آوردن سود ، به طلا رجوع می کنند . در وضعیت فعلی اقتصادی هم جهش قیمت طلا تا ۱۷۰۰ دلار بر هر اونس ، دوباره مهر تاییدی بر ایمن بودن این دارایی سنتی زده است . بیت کوین نیز با وجود عمر کوتاه ۱۰ ساله ی خود موفق شد در این بحران به عنوان دارایی امنی برای سرمایه گذاران باشد .

خارج کردن بیت کوین از صرافی ها

درست بعد از هاوینگ ، روند بیرون کشیدن بیت کوین ها از صرافی ها به کیف پولها ادامه داشته است تا جایی که از ۲۲ می ۲۰۱۹ تعداد بیت کوین موجود در صرافی ها تا این حد پایین نبوده است . این در حالیست که تعداد کوین های موجود در بلاک چین نسبت به آن زمان ، ۶۲۵ هزار کوین پایین تر بوده است . این مسئله نشان دهنده ی آن است که تعداد زیادی از کاربران در حال حاضر استراتژی سرمایه گذاری را سود آور تر از ترید می دانند .

برخورد طلایی و افزایش قیمت بیت کوین

با توجه به تعریف Investopedia هنگامی که یک میانگین متحرک کوتاه یا میان مدت ، میانگین متحرک بلند مدت تر از خود را به سمت بالا قطع می نماید ، برخورد طلایی (Golden Cross) ایجاد می شود . برخورد طلایی یک الگوی سیگنال دهی جهت صعود قیمت می باشد . یک روز پس از هاوینگ برخورد طلایی بین EMA-50 و  EMA-200 رخ داد . این برخورد همراه با افزایش حجم معاملات ، نشان دهنده ی آغاز افزایش قیمت بوده است .

Check Also

اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *