اصلاح قیمتی موجب شد تا بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قوی منتقل بشود!

Anthony Pompliano، هم بنیانگذار صندوق Morgan Creek Digital Hedge، معتقد است که اصلاح قیمتی بیت کوین، نشانه ای از این است که این رمز ارز از دستان ضعیف، به دستان قوی منتقل شده است.

بیت کوین در هفته های گذشته با شکستن سقف های تاریخی خودش به صورت پیاپی توانست دنیا را متحیر سازد. بیت کوین در نهایت توانست سقف قیمتی تاریخی جدیدی را در ۴۲ هزار دلار به ثبت برساند. رشد قیمتی بیت کوین که در سال میلادی گذشته آغاز شد، با استقبال گسترده و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ وال استریت مانند PayPal، Microstrategy و GrayScale همراه شد.

اخبار مرتبط با خریداری بیت کوین توسط این شرکت ها، سرمایه گذاری در این حوزه را برای همگان جذاب نمود و سرمایه گذاران کوچک نیز به صف خرید بیت کوین پیوستند. ترکیب سرمایه گذاران کوچک و بزرگ، موجب شد تا بیت کوین بتواند خودش را برای مدتی در بالای سقف قیمتی ۳۸۰۰۰ دلار حفظ کند. اما روند قیمتی بیت کوین هم اکنون با خطراتی تهدید می شود.

همزمان با حرکت قیمتی ۲۰۰۰۰ دلاری بیت کوین در کمتر از یک ماه، بسیاری از هولدر های این رمز ارز شاهد رشد ارزش پورتفوی خود بودند و این اصلاح قیمتی می تواند به دلیل فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران این رمز ارز باشد. با این حال، Pompliano معتقد است که بسیاری از فروشندگان، ذخایر بیت کوین خود را از دست داده اند و از سوی دیگر، سرمایه گذاران بزرگی که آینده ی روشن تری را برای بیت کوین متصور هستند، این رمز ارز را خریداری کرده اند.

“امروز، بیت کوین از دستان ضعیف به دستان قدرتمند منتقل شد.”

این اصلاح قیمتی تا کجا ادامه خواهد یافت؟

در حالی که بیت کوین به آرامی در حال بازیابی قیمتی می باشد، بسیار مشکل است تا بتوان پیشبینی کرد که اصلاح قیمتی تا کجا ادامه خواهد یافت. در سال ۲۰۱۷(۱۳۹۶) و همزمان با شکسته شدن سقف قیمتی ۱۹۰۰۰ دلار، شاهد اصلاح قیمتی مشابهی به زیر ۱۰۰۰۰ دلار بودیم. با این حال بسیاری از دارندگان بیت کوین تمایلی به دیدن افت قیمتی شدید را ندارند و از سوی دیگر بسیاری تمایل دارند تا با افت قیمتی، فرصت خرید بیت کوین های بیشتری را داشته باشد.

منبع:Blockchain.news

Check Also

۵ دلیل عمده ی ریزش قیمت بیت کوین به ناحیه ۳۰ هزار دلار

تقویت شاخص دلار آمریکا و فروش بیت کوین ها توسط ماینر ها، یک جو نزولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *