۵ اشتباه در سرمایه گذاری که به عنوان یک توسعه دهنده مرتکب می شوید!

وقتی تازه شروع به سرمایه گذاری می کنید ، در ابتدا اشتباهات در سرمایه گذاری بسیار آسان است.

متأسفانه ، مبتدیان سرمایه گذار در سرمایه گذاری ضرر می کنند زیرا هیچ هدف مشخص ، تعریف خطر ، استراتژی ندارند. از این رو ، آنها تقریباً از نظر بازده در کوتاه مدت یا بلند مدت نسبت به سایر کلاسهای دارایی عملکرد کمتری دارند.

اگر از اشتباهات قابل پیش بینی سرمایه گذاری اجتناب کنید یا از آنها درس بگیرید ، به عنوان یک توسعه دهنده–سرمایه گذار فردی ، می توانید ریسک های سرمایه گذاری خود را به حداقل برسانید و از طریق سرمایه گذاری سود خوبی بدست آورید.

این اشتباهات سرمایه گذاران چیست؟

سرمایه گذاری بدون برنامه
سرمایه گذاری بدون هیچ برنامه ای می تواند منجر به انحراف از مسیر شما شود در جایی که ممکن است هیچ سودی کسب نکنید.

“خطر ناشی از ندانستن کاری است که انجام می دهید.” – وارن بافت

به عنوان مثال ، یک اشتباه اساسی که شما ممکن است مرتکب شوید این است که در سهام یا ارزهایی سرمایه گذاری کنید که نمی دانید در بازههای کوتاه مدت یا کوتاه چه مقدار بازده می توانید بگیرید.

شما به عنوان یک سرمایه گذار توسعه دهنده و دارای مهارت های تحلیلی و منطقی قوی در پس زمینه ، شما باید سهام یا ارز را با ذهنیت مالکیت قبل از سرمایه گذاری در آن ، تجزیه و تحلیل کنید.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین سهام یا ارز می رسد ، باید معیارهای متفاوتی را در نظر بگیرید که سرمایه گذاران معمولاً برای تجزیه و تحلیل از آنها استفاده می کنند.

سرمایه گذاری بدون تنوع
متنوع سازی کلید کاهش خطر هنگام سرمایه گذاری است.

به طور خلاصه ، برای کاهش ریسک بدون به خطر انداختن بازده ، باید حداقل در ۱۰-۱۵ سرمایه گذاری غیرمرتبط سرمایه گذاری کنید و سبد سرمایه گذاری خود را بر اساس تخصیص دارایی خود متنوع کنید.

تخصیص دارایی اساساً ترکیبی از سرمایه گذاری در یک پرتفوی است.
این بخش نسبت وجه نقد ، اوراق قرضه و سهام و ارزی را که هر نمونه کار سرمایه گذاری را تشکیل می دهند و تخصیص مناسب دارایی را حفظ میکنند توصیف می کند – مهمترین تصمیمی که سرمایه گذاران بلند مدت می توانند بگیرند.

سرمایه گذاران اغلب با قرار دادن همه سرمایه های خود در یک مکان ، سرمایه زیادی را از دست می دهند. متنوع سازی به شما کمک می کند ریسک را به حداقل برسانید زیرا سود حاصل از یک دارایی می تواند زیان های دیگری را خنثی کند.

عدم توجه به هزینه های مدیریت و مالیات
بانک ها و هزینه های کارگزاری می توانند بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های شما را برای بازده شما تشکیل دهند. به عنوان مثال ، اگر صندوق ۸٪ بازپرداخت کند ، اما ۲٪ هزینه مدیریت داشته باشد ، سود خالص شما ۶٪ است.

این هزینه ها به مرور زمان به تعداد قابل توجهی همراه با بهره ساده و مرکب ترکیب می شوند.

از طرف دیگر ، هر بار که یک دارایی را خریداری / فروش / نگهداری می کنید ، کارگزار یا بانک شما کمیسیون هایی را برای نگهداری و اجرای معاملات دریافت می کند ، به همین دلیل باید حداقل ترید کنید و یک کارگزار یا بانک پیدا کنید که ارائه دهد. حساب کاربری خود را با هزینه های عملیاتی کم هزینه باز و نگهداری کنید.

اگر کتاب “فکر کردن سریع و آهسته” دن کانمن را بخوانید ، می دانید که خودکار کردن سرمایه گذاری ها به معنای پرداخت اول به خود و دستیابی به میانگین هزینه دلار است. مورد آخر به معنای سرمایه گذاری مقادیر برابر دلار در بازار در فواصل منظم ضمن کنترل نوسانات بازار و خرید دارایی در نقاط مختلف قیمت و بهترین زمان بندی است. علاوه بر این ، اتوماسیون سرمایه گذاری به شما امکان می دهد تا از هزینه سفارشات اجتناب کنید ، بنابراین برای راه اندازی کمک ماهیانه یک بار پرداخت خواهید کرد.

واقعیت دیگر اینکه هرچه دارایی شما کوتاهتر باشد ، مالیات بیشتری نیز برای آن پرداخت می کنید. نرخ مالیات بر درآمد شما به محل اقامت کشور در مالیات بستگی دارد. هرچه سرمایه شما بزرگتر باشد ، ناامنی ها و دارایی های بی حرکت شما بیشتر است ، مالیات کمتری برای دورهخاص پرداخت می کنید.

داشتن تمرکز کوتاه مدت
حقیقت این است که بیشتر مبتدیان سرمایه گذار روی سرمایه گذاری در بازار سهام / ارز برای مدت کوتاه تری تمرکز می کنند ، حتی اگر عملکرد سرمایه گذاری بلند مدت کاملاً سازگار باشد.

از آنجا که هرچه سهام یا ارز بیشتری در اختیار داشته باشید ، بازده آینده شما سازگارتر خواهد بود. در واقع ، برای دوره های نگهداری ۱ ساله و ۵ ساله ، دامنه بازده احتمالی کاملاً قابل پیش بینی است.

در مقایسه با سرمایه گذاران بیش از حد متمرکز در کوتاه مدت ، شما برای عملکرد خوب روزانه یا حتی ساعتی تلاش نخواهید کرد ، زیرا درآمد خوبی دارید و نیازی به فوراً سودهای کلان ندارید.

فقط تمرکز خود را در طولانی مدت حفظ کنید و در آینده سخاوتمندانه پاداش خواهید گرفت.

فهمیدن، زبان مالی نیست
در واقع ، این یک مورد بزرگ است!

شکی نیست که بیشتر توسعه دهندگان معمولاً افراد با تحصیلات و حرفه ای هستند. با این وجود ، در مورد سواد مالی ، بسیاری از آنها با درک تعاریف یا اصطلاحات مالی راحت نیستند.

اگر در مورد سرمایه گذاری جدی هستید ، داشتن سواد اقتصادی و بهره گیری از همه گزینه ها یک پیش شرط است.

در مدرسه سواد مالی به ما یاد داده نمی شد. برای تغییر تفکر و داشتن سواد مالی ، کار و زمان زیادی لازم است. “- رابرت کیوساکی

مطمئن باشید که از تمام اصطلاحات مالی که در طول تحقیقات سرمایه گذاری خود با آن روبرو هستید آگاه هستید.

نتیجه
انعطاف پذیر و فروتن باشید و از اشتباهات درس بگیرید. قبل از شروع سرمایه گذاری ، باید بتوانید دلیل خرید خود را توضیح دهید.

دید طولانی مدت داشته باشید و نوسانات کوتاه مدت را نادیده بگیرید ، زیرا ممکن است بعداً سرمایه گذاری کم خطر با افق بلند مدت سود بالایی را بدست آورد.

سرمایه گذاری در پول شما در ابتدا کار کاملاً چالش برانگیزی است! هنوز هم ، یادگیری و به کارگیری آن بسیار حیاتی است زیرا صرفه جویی صرفاً به تنهایی نمی تواند به شما در رسیدن به تمام اهداف مالی کمک کند.

Check Also

خطاهای رایج سرمایه گذاران مبتدی

آگاهی از خطاهای رایج سرمایه گذاران مبتدی مهمترین بخش از یک برنامه موفق سرمایه گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *